Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

CONFERENCË LEAGUE/ Partizan me “5 yje” në ndeshjen e parë, Vllaznia “masakrohet” nga arbitri por mban gjallë shpresat për kualifikim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partizani dhe Vllaznia kanë luajtur ditën e sotme sfidat e para të raundit të parë në Conference League, kompeticionin më të ri të UEFA-s.

Kryeqytetasit kanë shkëlqyer ndaj moldavëve të Sf. Gheorghe duke fituar me rezultatin 5-2 dhe duke hedhur një hap të sigurt drejt turit tjetër. Stenio Junior ishte lojtari i ndeshjes me 2 gola dhe 3 asist, ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Cara dhe Lucas Cardoso, i cili shënoi dy herë.
Tashmë Partizani do të ketë edhe ndeshjen e kthimit pas një jave në Moldavi, ndërkohë që nëse kualifikohet, në raundin tjetër i pret një kundëërshtar shumë i vështirë, Baseli.

Në ndeshjen tjetër, Vllaznia është mposhtur me rezultatin 3-1 në Bosnje e Hercegovinë nga Siroki Brijeg. Shkodranët nuk kanë zhvilluar një ndeshje të mirë, por ishte arbitri që vendosi fatet e ndeshjes me 2 penallti shumë të diskutuara të dhëna për vendasit.

Shkodranët ishin në disavantazh të 3 golave, por “rrjeta” e Çobës në munutën e fundit u jep shpresë për një përmbysje rezultati në ndeshjen e kthimit që do të luhet javën e ardhshme në “Loro Boriçi”.

Më shumë

spot_img
spot_img