Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

CONFERENCE LEAGUE/  “Air Albania” mëson finalistët, Roma e Kumbullës përballet me holandezët e Feyenoord

spot_img

Lajme të ngjashëm

Finalja e 25 Majit e Conferencë League në “Air Albania” do të jetë mes italianëve të Romës dhe hollandezëve të Feyenord.

Skuadra e Marash Kumbullës ia doli të siguronte një fitore minimale 1-0 në shtëpi ndaj anglezëve të Leicester, teksa e sheh veten në finale pas barazimit 1-1 të ndeshjes së parë.

albsig

Goli i vetëm i takimit u shënuar nga sulmuesi Tamy Abraham në minutën e 11-të, ndërkohë që ndeshja ka qenë e luftuar deri në minutat e fundit, por pas bilbilit përfundimtar, kanë qenë verdhekuqtë që kanë buzëqeshur.

Në ndeshjen tjetër, holandezët e Feyenord arritën të mbajnë rezultatin 3-2 të ndeshjes së parë. Ndeshja e kthimit në Francë përballë Marsejës përfundoi 0-0, me holandezët që e gjejnë veten në finalen e “Air Albania”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img