Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

‘Çmontohet’, organizata kriminale, shqiptarët shërbenin si ndërlidhës dhe korrierë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

784245b7aa7ab46fae9b757c296a0c3b

Policia italiane ka arrestuar 15 persona, anëtarë të një organizate kriminale që merrej me trafikun e drogës.

Mes te arrestuarve kishte edhe shtetas shqiptarë, identitetet e të cilëve nuk bëhen me dije.

Droga transportohej nga Peruja në Amerikën Latine, ndërsa shqiptarët ndihmonin në trafik, sidomos në portet e Spanjës.

‘Kokat’ e grupit kriminal janë italianë dhe peruanë, ndërsa shqiptarët ishin më së shumti ndërlidhës dhe korrierë.

Hetimi ka nisur që në vitin 2016, kohë kur një grua u kap duke transportuar drogë. Pas zbulimit të rastit, gjurmët dërguan në 15 personat e tjerë, duke bërë që të çmontohet organizata kriminale e trafikut të lëndëve narkotike.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img