Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Çmimet Oscar, aktori i lë të gjithë me gojë hapur, shkon në ceremoni me fustan

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dcfb31bb0d5f9262ba589bde710be2d3

Mbrëmë u mbajt edicioni i 91-të i ndarjes së çmimeve Oscar në Dolby Theatre në Hollywood. E gjithë vëmendja e mediave ndërkombëtare ishte mbrëmë tek kjo natë e cila u shoqërua me mjaft emocione, ndërsa çmimi i parë u fitua nga “Green Book”.

Ndërkohë, një tjetër moment i veçantë ishte edhe parakalimi i aktorëve në tapetin e kuq. Dhe këtu nuk kishte se si kamera mos fiksonte aktorin dhe këngëtarin amerikan Billy Porter.

49-vjeçari teksa ecte në tapetin e kuq tërhoqi jo pak vëmendjen me veshjen e tij. Ai mbante në pjesën e sipërme të trupit një smoking, ndërsa pjesa e poshtme ishte një fustan i mirëfilltë.

Veshja e tij është dizenjuar nga Christian Siriano, ndërsa mijëra kamera dhe aparatë fotografikë ishin të pozicinuar drejt tij.   

10230246-0-image-m-32_1551054604598.jpg

10230238-0-image-m-29_1551054565785.jpg

10230240-0-image-m-28_1551054548297.jpg

10231410-0-image-m-35_1551055578752.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img