ÇMENDURI/ 2000 persona në majën e një shkëmbi për të parë ‘Mission Impossible'

Publikuar tek: bota, më 15:02 04-08-2018 ÇMENDURI/ 2000 persona në majën e një shkëmbi për të parë ‘Mission Impossible' Njerezit në majën e një shkëmbi

2000 persona në majën e një shkëmbi për të parë Mission Impossible – Fallout (Mision i Pamundur).

Ka ndodhur në sitin e jashtëzakonshëm norvegjez Preikestolen, një shkëmb në lartësinë 604 metra, me pamje nga Lysefjord, ku është xhiruar edhe një skenë e të njëjtit episode të sagës së Tom Cruise, drejtuar nga Christopher McQuarrie.

Eventi është organizuar për të promovuar filmin, që do të dalë në Itali në 29 gusht. Një mission jo I thjeshtë edhe për të apasionuarit e kinemasë. Në këtë vend arrihet në këmbë, duke nisur nga një parkim makinash që është vendosur jo shumë larg nivelit të detit. Ecet një orë në këmbë dhe është shumë e vështirë, edhe pse teknikisht nuk arrihet nga të gjithë. Por spektakli, me apo pa ekran të madh, është e një niveli të lartë. Lysefjord ndodhet afër Stavanger, në ekstremin në jugperëndim të Norvegjisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Obama mbush 57 vjeç, Joe Biden tregon sekretet: Si festoi ish presidenti i SHBA-ve
Vala e të nxehtit afrikan, mbi 650 të vdekur në Britaninë e Madhe »
Article Logic
Execution time: 0.012225866317749
array(1) { ["section"]=> string(82) "cmenduri-2000-persona-ne-majen-e-nje-shkembi-per-te-pare-mission-impossible-130140" }