Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Çmendet” moti, stuhi e madhe në Zvicër, tornado në Çeki dhe breshër në Serbi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zvicra është përfshirë nga një stuhi e fuqishme, e cila ka shkaktuar dëme dhe kaos në qarkullimin e mjeteve.

Si pasojë e erës së fortë janë rrëzuar pemët dhe rrugët janë zbardhur nga breshëri me madhësi sa një kokërr arre.

Reshjet e dendura, shoqëruar me reshje breshëri kanë vijuar për disa minuta, duke sjellë probleme në qarkulimin e mjeteve.

Ndërsa një tornado shkatërruese ka përfshirë disa fshatra në Republikën Çeke, ku si pasojë humbën jetën tre persona dhe mbetën të plagosur 150 të tjerë.

Po kështu rrebeshe shiu të fuqishme dhe breshëri kanë goditur disa zona të Serbisë. Era e fortë ka rrëzuar disa pemë në rrugë dhe në disa zona të tjera, është shkëputur energjia elektrike.

Më shumë

spot_img
spot_img