Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Çmendet” moti në Korrik, stuhi e fuqishme shiu në Elbasan, përmbyten rrugët në pak minuta reshje (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Temperaturat e larta të këtyre ditëve, duket se ua kanë lënë vendin reshjeve dhe motit të freskët. Këtë pasdite një stuhi e fuqishme shiu ka përfshirë qytetin e Elbasanit.

Në pak minuta rrugët në qytet janë përmbytur nga reshjet intensive, duke sjellë probleme në qarkullimin e automjeteve, shoferët e të cilëve edhe pse përdorin fshirëset e xhamave e kanë thuajse të pamundur të shohin rrugën.

Ndërsa sipas meteorologëve pritet që në mbrëmje reshjet të përfshijnë edhe kryeqytetin apo qytetet të tjera të vendit, duke sjellë dhe uljen e temperaturave, të cilat kanë shkuar deri në 39-40 °C këto ditë.

Më shumë

spot_img
spot_img