Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

“Çmendet” moti, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat në fundjavë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Menduat se temperaturat përvëluese u larguan? Epo nëse e keni menduar e keni gabim pasi i nxehti afrikan do të na godasë sërish në fundjavë.

Gjithsesi tre ditët në vijim, e premte, e shtunë dhe e diel, do të përballen me temperatura më të larta sesa java që lamë pas.

Mbi 38 gradë Celsius, temperaturat do të jenë në qytete si Berati, Elbasani dhe Gjirokastër, ndërsa pjesa tjetër e territorit do të jetë më e freskët.

Era do të bëhet problematike, do të fryjë 40-45 km/h, kryesisht në hapësira detare dhe brigje. Por duke qenë se vendi ynë ka disa vatra aktive, mund të ndihmojë në përhapjen e flakëve dhe të vështirësojë punën e zjarrfikësve.Pritet që gushti të jetë i nxehtë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img