Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

‘ÇMENDET’ LYON, pas Juventusit eleminon edhe ‘sheikët’ e Manchester City-t

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sapo ka përfunduar takimi mes Lyon dhe Manchester City me rezultatin 3-1, me francezët që bëjnë surprizën dhe kualifikohen për më tej

Cornet ka kaluar në avantazh Lyonin në minutën e 24-të. Gjithçka erdhi pas një aksioni model të francezëve.

Pjesa e dytë nis më mirë për ekipin e Guardiolës. Për të barazuar shifrat mendon De Bruyne, në minutën e 70-të.

Francezët gjejnë forcën për të shënuar golin e dytë dhe tretë me anë të Dembele (83′, 87). Kështu, Lyon do të ndeshet me Bayernin në gjysmëfinale të Champiosn League.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img