Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Çmendet italiani, qëllon me armë menaxherin shqiptar dhe gruan e tij, merr djalin dhe arratiset për 6 orë (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në provincën e Reggio Emilia në Itali. Një 36-vjeçar nga Napoli pas orës 14:00, ai hyri në një lokal ku punonte gruaja e tij, e goditi me grusht dhe nxori një armë dhe qëlloi banakierin shqiptar që të mos bënte asnjë veprim.

Ky i fundit ishte edhe menaxheri i lokalit. Agresori është identifikuar si Ferdinando Russo dhe ngjarja ndodhi pasditen e djeshme.  Sipas hetimeve, dyshohet se Russo të ketë vepruar nga xhelozia, teksa mbetet paqartë se ku e ka hedhur ose fshehur armën që kishte me vete, shkruajnë mediat italiane. 

albsig

Ferdinando Russo hyri brenda lokalit, nxori armën dhe qëlloi disa herë. Dy plumba goditën në këmbë shqiptarin, i cili ishte edhe menaxheri i lokalit. Më pas shkoi tek gruaja duke e qëlluar në fytyrë, ndërsa ai iku me një automjet tip “Nissan” me ngjyrë të errët.

Russo mori me vete djalin e tij 17-vjeçar dhe qëndroi së bashku me të në arrati. Por në mbrëmje, u bind që të dorëzohej në polici dhe pranoi gjithçka kishte ndodhur. Russo në dhjetor të vitit 2007, u arrestua për tregtinë e kokainës në Novellara.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img