Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Çmendet” Dorina Mema, shkruan me përbuzje për Ambra Medën: Fiziku yt nuk ishte gati për sprovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

43dfb00b9976ef8ef26b7153ab628364

Dorina Mema, fituesja e Dancing With the Stars, njëkohësisht kampione e bodyboulding, ka habitur gjithkënd në rrjetin social kur ka shpërthyer kundër Ambra Medës, e cila sipas një titulli në “Gazetën Shqiptare”, thoshte se e meritonte ajo fitoren. Ambra më vonë e ka përgënjeshtruar këtë titull dhe ka shkruar e habitur për këtë por Dorina Mema nuk ka pritur shpjegimin e Ambrës dhe i është përgjigjur me përbuzje duke i kujtuar edhe fizikun që sipas fitueses, Ambra e cila luftoi gjatë me sëmundjen e saj, nuk ishte gati.

“Postet e Ambres: komentet pas shpine e buzeqeshjet e komplimentet para fytyres na dhimbsej, e mbeshtetem te gjithe, si gjithe shqiptaret qe kauzat na prekin, me kujtohej balerini i saj kur thoshte do zoti shkojme ne finale, kur nderronte levizjet se Ambra si bente dot, ai e mbante me pekule dhe ne ka merite qe Ambra hyri ne finale eshte e Jurgenit por ketu konkuronin Vipat jo balerinet… E dashur Ambra mos kerko me teper nga Zoti se cte ka dhene, danci eshte zhaner sportiv dhe fiziku yt nuk ishte gati per kte sprove… Per meshire un ta fal kupen se Zoti per mua ka shkruajtur fitore te tjera: te jap nje keshille, un qe sot po korr fitore kam pranuar me perpara humbje, mesohu te pranosh te vertetat se fitoret fallco te cojne ne gremina…”, shkruan fituesja në Facebook.

 

dori.jpg

 

Nuk ka përdorur të njëjtën gjuhë Ambra Meda, e cila në reagimin e saj të pabesueshëm sa i takon qetësisë e pozitivitetit që ka treguar, shkruan:

Dje dhashe nje interviste per gazeten Shqiptare dhe sot cuditem me titullin kaq egoist :”Ambra Meda ,fitoren e meritova une “. Eksperienca me e bukur e jetes time eshte “Dancing Ëith the Stars” dhe kur mora pjese synimi im ishte te kenaqesha kryesisht .Une nuk isha perendesha,me e mira e te mireve dhe nuk mund te them se e meritova une fitoren.Te gjithe jemi munduar e kemi konkuruar fort dhe do donim te ishim fituesit por fundja nje do ta merrte ate trofe.Per mua eshte fitore te kercesh e marresh pjese ne nje sfide kercimipas gjithe atyre veshtiresive.Te takosh e besh miq yje qe me pare i ndiqje me adhurim nga ekrani.

Fitorja ime eshte te jem mire dhe te jetoj jeten si cdo njeri. Gazetaret shkruajne titujt sa me te goditur per te terhequr lexues,kete e kuptoj por ju lutem o gazetare te dashur mendoni se dhe ne qe i lexojme ndihemi keq per gjera qe nuk i kemi thene ne ate kuptim !”

LEXO EDHE: ÇFARE SHKRUANTE AMBRA MEDA PER TRUPIN E SAJ. KLIKO KETU: AMBRA MEDA PUBLIKON FOTON ME SHENJAT NE TRUP DHE JEP NJE MESAZH QE EMOCIONON FORT

dan.jpg

 

dan1.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img