Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Gjashtë mijë lekë sufllaqja në Himarë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sezon i ri, avaz i vjetër. Ashtu si çdo vit, edhe këtë sezon turistik çmimet në jug kanë “fluturuar”, pasi pronarët e bizneseve synojnë të përfitojnë sa më shumë nga turistët që zgjedhin për të kaluar pushimet në bregdet.

Një faturë aspak e zakontë vjen nga Himara, ku vetëm 1 sufllaqe kushton 6 mijë lekë të vjetra. Personat që e kanë publikuar faturën kanë konsumuar 2 sufllaqe, 1 pjatë patate të skuqura dhe 2 ujë, por kanë paguar 15.900 lekë të vjetra.

Kjo nuk është hera e parë për këtë sezon turistik që në rrjet qarkullojnë fatura “të kripura”, pasi vetëm disa ditë më parë zv.kryeministri Erion Braçe denoncoi një rast të ngjashëm.

60d763ddd0c6275226d03 bf39 4610 8b14 d3e5e19f7e3b 640x844 1

Më shumë

spot_img
spot_img