Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

“Çmenden” amerikanët, mbi 400 mijë nisen me këmbë drejt “Zonës 51” për të zbuluar nëse ka alienë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Amerikanët po humbasin durimin për të zbuluar të vërtetën nëse në bazën më të mistershme amerikane fshihen alienë.

Një peticion i çuditshëm në internet ka bërë bashkë në pak orë të paktën 400 mijë amerikanë, të cilët kanë vendosur të mblidhen e të marshojnë me këmbë drejt “Zonës 51”, bazës ushtarake më të mistershme në botë, epiqendër e një sërë teorive konspirative, raporton newsbomb.al.

Në peticion ftohen pjesëmarrësit të grumbullohen pranë një hoteli rreth 100 kilometra nga Las Vegas-i, në datën 20 shtator, dhe më pas të nisin marshimin drejt bazës ushtarake për të zbuluar nëse brenda fshihen alienë.

Area 51 ndodhet në shkretëtirën e Nevada-s në SHBA, dhe ka një perimetër sigurie prej mijëra kilometrash. Jo vetëm hyrja, por edhe afërsia e tepërt me zonën ushtarake mund të rezultojë fatale për kuriozët, pasi është në ruajtje 24 orë nga forca të shumta sigurie.

Megjithatë nuk dihet se si do t’i përballojnë qindra-mijëra amerikanë, nëse vërtetë vendosin të shkelin zonën e ndaluar. /Newsbomb.al

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img