Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Çipa: Po diskutohet që të futet opozita në Kuvend, sa të mbarojë Këshilli Politik do bëhen zgjedhje të parakohshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

de084aca5798542d13345fa08ddfb6fc

Kreu i UGSH Aleksandër Çipa ka thënë mbrëmjen e sotme se shumë shpejt në vend do të ketë zgjedhje të parakohshme.

Në emisionin “Arena”, Çipa u shpreh se në Këshillin Politik po diskutohet që të futet dhe opozita në Parlament dhe për këtë arsye sipas tij ka zëra se punimet e Këshillit po përshpejtohen.

“Ajo që po ndodh në skenën tonë politike është 4 hapa para nga ajo që po ndodh sot në Serbi që konkuroi pa opozitë në zgjedhje. Ne jemi para një përbindëshi politik, që nuk mbahet mend as në kushtet më ekzistenciale të shtetit tonë. Nuk  kas pasur një rast tjetër si ky.

Shteti ynë ka në mungesë institucionale. Këto janë vakume të pashembullta. Ngërçi më i madh është që janë penduar të dyja palët për këtë skemë braktisje. Është duke u diskutuar edhe në këshillin politik që të futet sa më shpejt opozita në Kuvend. Dhe këtu unë shoh zgjedhje të parakohshme, me mbarimin e këshillit politik”, tha Çipa.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img