Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
1kmh
0 %
Mar
29 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Çinari HERO, Partizani mposht Tiranën në derbi dhe ngjitet i dyti

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11a901cc9dca0615807786d0df73e787

Një gol i Erald Çinarit i ka mjaftuar Partizanit për të fituar derbin e kryeqytetit ndaj Tiranës me shifrat 1-0.  

Sulmuesi shkodran i rikthyer pas dënimit nga FIFA ka qënë vendimtar në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena”, duke u futur si zëvendësues dhe i dhënë 3 pikë tepër të rëndësishme të kuqve.

Kjo fitore e ngjit Partizanin në vendin e dytë me 26 pikë, ndërsa Tirana mbetet e 5-ta me gjashtë pikë më pak.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img