Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

“Cilësinë e diellit përmende, jo të miellit”, vijojnë replikat Basha-Rama: Të kafshova njëherë, u zhduke 3 javë…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë replikat në Kuvend mes kreu të PD, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Basha i doli në mbrojte deputetit të tij Ferdinad Xhaferi, i cili u sulmua nga Rama duke ironizuar “cilësinë e diellit përmendi, jo cilësinë e miellit”.

“Mungesën e gjumit e ka për patologji të tjera, politike dhe mjekësore. Meqë i pëlqen rima, ti kishte thënë cilësinë e diellit përmenda jo cilësinë e miellit. Hallin më të madh e kanë socialistët, kujt ti qahen? Unë kurrë nuk të kam pasur simpati për vendimet politike, me përjashtimin e rastit të fundit. Ky nga piramidat e Gizës nuk na sheh. E ka hallin se më dhemb dhëmbi. I kam të mi që ta dish. Njëherë që të kafshuan, u zhduke tre javë. Vetëm unë e ti e dimë ku u zhduke, nga burime të ndryshme normalisht. Ajo të dhemb ty. Shenjat i ke s’të ikin. S’të del e keqja.

Pse trembesh nga Vettingu në politikë? Venecia e ka shprehur mendimin. Mos ke frikë që do jesh objekti i vetëm? Filloje nga unë, ku e ke merakun ti. Kush do ta aprovojë, Rrok Gjoka me Salillarin. Toma? E ke para, të gjithë nga i pari tek i fundit,” tha Basha ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img