Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Cilësia e karburanteve, IQT: 224 gjoba në një vit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Qendror Teknik (IQT) ka intensifikuar kontrollet në subjektet e tregtimit me shumicë dhe pakicë të gazoilëve dhe gazit të lëngshëm në vend, me qëllim rritjen e sigurisë dhe cilësisë së karburanteve në treg.

Sipas të dhënave zyrtare të institucionit për këtë vit, janë vendosur 224 gjoba, me një vlerë mesatare 582,812 lekë secila.

albsig

spring

Ndërsa inspektimet janë kryer në të gjitha bashkitë e vendit, teksa IQT sqaron se është rritur ndjeshëm arkëtimi i gjobave.

Gjatë periudhës janar-qershor  janë arkëtuar 46,440,282 lekë nga gjobat, ndërsa në 6 muajt e parë të 2015 ishin arkëtuar vetëm 340.102 lekë me një  rritje prej 13,5%.

IQT ka analizuar 475 mostra (karburanti) në subjekte të tregtimit me shumicë e stacione të  karburanteve, si dhe dokumentacionet e furnizimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img