Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Cikloni “Fiona” godet Kanadanë, zhduket një persona, shtëpitë zhyten nën ujë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Cikloni Fiona goditi zonat e brigjeve të Atlantikut të Kanadasë mbrëmjen e djeshme.

Sipas mediave të huaja një person është zhdukur, ndërsa rreth 500,000 familje pësuan ndërprerje të energjisë elektrike.

Pemë të shkulura, shtëpi të mbushura me ujë dhe linja elektrike të rrëzuara, kjo është pamja e disa zonave në Kanada të goditura nga “Fiona”.

“Fiona erdhi dhe la gjurmë në Nova Scotia dhe provincat fqinje. Ende s’ka mbaruar” tha kryeministri provincial Tim Houston gjatë një konference për shtyp.

Stuhi të forta priten të zhvillohen gjatë natës, tha meteorologu Bob Robichaud, duke shtuar se “kushtet pritej të përmirësoheshin gradualisht” brenda tre deri në gjashtë orë.

 

Më shumë
spot_img


spot_img