Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Çiklizmi në zi, humb jetën tragjikisht i riu

spot_img

Lajme të ngjashëm

7893875df1c136c7a6535be825a9201b

Çiklisti belg Bjorg Lambrecht humb jetën pas përplasjes fatale këtë të hënë në garën që po zhvillohej në Poloni.

Lambrecht është përplasur në afërsi të qytetit të Zory, shkak për këtë janë bërë rreshjet e mëdha të shiut. Stafi mjekësor i garës, e ka trajnuar me shpejtësi aksidentin e 22 vjeçarit dhe më pas e transportuan në spitalin më të afërt në Rybnik.

Pas disa orësh ka qenë skuadra e tij Lotto-Soudal e cila me anë të një postimi në Twitter ka lajmëruar ndarjen nga jeta e talentit belg.

‘Tragjedia më e madhe e mundshme që mund të ndodhë me familjen, miqtë dhe shokët e ekipit të Bjorgut ka ndodhur … Pushoni në paqe Bjorg’, shkruan në Twitter, Lotto-Soudal.

Në qershor Lambrecht u shpall çiklisti më i mirë i ri në garën e Criterium du Dauphine.

Screenshot_1.jpg

ciklist.png

Më shumë

spot_img