Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Çifti shqiptar kapet me 20 kg kokainë në Itali, arrestohet gruaja, burri ‘iu rrëshket’ nga duart policëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane pas një operacioni ka mundur të sekuestrojë 20 kg kokainë që i përkiste një çifti shqiptar të cilët jetonin në Taranto të Italisë. Droga ishte fshehur në një depo me mjete bujqësore, ngjitur me shtëpinë. Agjentët gjetën një qese plastike të zezë me më shumë se 14 kg kokainë ndërsa në një tjetër qese 5 kg po me kokainë.

Policia italiane kishte rënë prej pak kohësh në gjurmët e çiftit, ndërsa ndoqën shqiptarin gjatë takimeve me korrierët e drogës, që gjithashtu ishin shqiptarë.

Agjentët ndërhynë duke ndaluar shqiptarin, të cilit iu gjetën 900 euro me vete që nuk arriti të shpjegonte burimin duke qenë nervoz, kjo i shtyu efektivët që të bënin kontroll në banesën e tij ku u gjet kokaina dhe një sasi e vogël kanabisi.

Por gjatë kontrollit që po bëhej në shtëpinë e çiftit, shqiptari u arratis duke shpëtuar, ndërsa gruaja e tij u prangos.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit