Çifti ndërton shtëpinë e parë tërësisht ekologjike, shihni sa e mrekullueshme duket (FOTO&VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:54 26-10-2016

Çifti Simon dhe Jasmine Dalce filluan të ndërtonin shtëpinë e tyre krejtësisht ekologjike duke marrë një kredi prej 500 paund në bankë.

Çifti fillo të punonte për ndërtimin e shtëpisë të projektuar me tre dhoma në një zonë rurale në kodrat e Uellsit.

Ai ndërtoi një mur mbrojtës për shembjen e tokës, dyshemenë me dhe, e gjithë struktura mbajtëse me dru lisi dhe ahu të përgatitur nga vet Simone. Ndërsa për izolim ai përdori leshin e deles.

Në përfundim  e gjithë ndërtesa ngjante si një shtëpi kukullash me të vërtetë përrallore. 39B31CE300000578-3871260-The_couple_s_daughter_Elfie_s_bedroom_The_timber_beams_were_all_-a-17_1477486386709.jpg39B31D3600000578-3871260-The_mezzanine_level_features_a_small_study_with_reclaimed_wooden-a-19_1477486386723.jpg39B31D2B00000578-3871260-It_may_look_like_a_hobbit_home_but_the_house_is_surprisingly_spa-a-24_1477486386836.jpg39B31D4000000578-3871260-Simon_and_Jasmine_Dale_who_feature_in_this_week_s_Grand_Designs_-a-18_1477486386711.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Me kazmë dhe vare, ylli i Donald Trump shkatërrohet plotësisht nga “Walk of Fame” (VIDEO)
9 parashikime të sakta që shkrimtari anglez HG Wells bëri 100 vite më parë »
Article Logic
Execution time: 0.011778116226196
array(1) { ["section"]=> string(99) "cifti-nderton-shtepine-e-pare-teresisht-ekologjike-shihni-sa-e-mrekullueshme-duket-foto-video-57474" }