Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Champions League shumë e vështirë për TEUTËN, kampionët shpartallohen në shtëpi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Teuta ka zhgënjyer në sfidën e parë të turit të parë kualifikues në Champions League, pasi është mposhtur me rezultatin 0-4 ndaj Sherif Tiraspol në ndeshjen e luajtur në “Niko Dovana”.

Miqtë nga Moldavia e dominuan ndeshjen që nga minuta e parë dhe deri në të fundit, teksa golin e avantazhit e gjetën në minutën e 15-të.

Dyfishimi do të vinte në minutat shtesë të pjesës së parë, ndërsa në të dytën miqtë do të shënonin edhe dy herë të tjera për të vulosur rezultatin.

Tashmë kthimi i rezultatit është pothuajse i pamundur opër durrsakët, që do të duhet ta kthejnë vëmendjen nga Conference League, ku do të marrin pjesë në turin e dytë të kompeticionit të ri europian.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img