Hapësire reklamuese

Sporti

CHAMPIONS LEAGUE/ Bayern Munchen bën detyrën në Rusi, Interi zhgënjen sërish

Shkruar nga Newsbomb

Bayern Munchen bën detyrën ndaj Lokomotivës Moskës duke fituar me rezultatin 2-1. Kampionët e Gjermanisë fitojnë me vështirësi dhe është Kimmish që shënon në minutën e 79-të golin e fitores.

Fillimisht ishte Goretzka që shënon golin e parë në minutën e 13-të, ndërsa vendasit barazojnë në fraksionin e dytë. Për të vulosur gjithçka mendon  Kimmic që tund rrjetën dhe I jep fitoren e dytë Bayern në grup.

Sfida tjetër mes Shaktar dhe Inter është mbyllur në barazim 0-0. Zikaltërit pas barazimit të parë ndaj Munchgladbach barazojnë sërish duke shpërdoruar kështu një tjetër mundësi.

Interi tentoi disa herë të gjente golin, por topi në dy raste u ndal në transversë, ndërsa një tjetër rast Lautaro nuk shënoi me portën bosh.