Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

“Çfarë shëmtie, çfarë turpi”, Bardhi publikon fotot e Berishës me diktatorin Enver Hoxha: Porositësi e ndjen fundin e tij politik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka sulmuar ish-kryeministrin Sali Berisha. Ai ka publikuar një foto të Berishës me diktatorin Enver Hoxha teksa shkruan se kjo është prova më kuptimplotë që tregon se e shkuara duhet lënë pas përgjithmonë.

Sipas tij Berisha po keqpërdoron gratë dhe të rinjtë si mjet dhune, ndërsa shton se po e ndjen fundin e tij politik.

‘Çfarë shëmtie, çfarë turpi! 20 antimitingashët, si vullnetarët shëtitës të Enverit, jo vetëm model i vjetëruar dhe vetëdiskretitues, por prova më kuptimplotë se e shkuara duhet lënë pas përgjithmonë.  Keqpërdorimi i grave dhe të rinjve si mjet dhune i pakicës brenda të njëjtës familje politike tregon se porositësi e ndien fundin e vet politik. Për PD, gratë dhe të rinjtë janë gur themeli për ringritjen si një forcë moderne drejt pushtetit’, shkruan Bardhi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img