Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Çfarë s’u pa nga Maratona e Tiranës, ky incident do t’ju shkrijë së qeshuri (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme qendra e Tiranës u shëndërrua në një arenë vrapi, duke krijuar një atmosferë krejt ndryshe nga ajo që na ofron kryeqyteti në ditët e tjera të zakonshme.

500 vrapues nga 40 shtete ishin pjesë e kësaj gare që u finalizua edhe me shpalljen e fituesve.

albsig

Nëpër rrugët e Tiranës u panë vrapues të grupmoshave të ndryshme, ndërsa shumë sy kuriozë ndalonin anës rrugëve duke shijuar atmosferën.

Por, e gjithë ky eveniment është shoqëruar edhe me një incident të vogël, moment që është publikuar nga vetë kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj.

“Cfare s’u pa gjate maratones! Faleminderit kolegeve Bashkia Tirane, u kujdesen te ndihmonin si 2-kembeshat ashtu dhe 4-putroshet ne nevoje”, shkruan Veliaj, ndërsa poston këtë video ku punonjësit e Task-Forcës shfaqen duke hapur parakolpin e makinës, pasi brenda saj ndodhej një mace.

Nuk dihet si e kanë kuptuar punonjësit që diçka e tepërt ndodhej brenda automjetit, por gjesti i tyre, duke shpëtuar jetën një maceje është përshëndetur nga të gjithë, përfshirë edhe kryebashkiakun.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img