Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Çfarë problemi keni?”, zbardhet DINAMIKA e vrasjes së Mond Çekiçit në Durrës: Shoferi i 40 vjeçarit pa atentatorët, iu zunë pritë me makinë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

728aeacc83aa8fcae8783fdca25e739c scaled

“Çfarë problemi keni?” Kjo është fjalia e fundit që ka thënë Edmond Koçi, ish anëtari i bandës së Durrësit që u ekzekutua me armë zjarri mëngjesin e sotëm, në lagjen nr.16 të qytetit.

Shoferi i tij ka qenë dëshmitar i ngjarjes dhe u ka treguar efektivëve të Policisë gjithë dinamikën e ngjarjes. Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se atentatorët i kanë prerë rrugën Koçit dhe shoferit të tij. Kur Mond Çekiçi ka dalë nga makina për të sqaruar ngjarjen, ai është ekzekutuar.

Forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje, madje dhe hetues nga Tirana ndodhen tani në vendin ku u vra 40 vjeçari, përballë Drejtorisë Arsimore të Durrësit. E gjithë zona është rrethuar dhe aty po bëhen kontrolle të imtësishme.

Në periferi të qytetit, në Katund-Sukth, është gjetur i braktisur dhe i djegur një mjet tip Mercedes Benz, i cili dyshohet se u përket autorëve. “Çfarë problemi keni?”, u ka thënë Koçi personave që ishin në makinën tjetër dhe iu kishin prerë rrugën, ndërsa ata i ajnë përgjigjur duke hapur zjarr.

Edmond Koçi konsiderohej nga Policia e Durrësit si person me rrezikshmëri të lartë, për shkak të së kaluarës së tij si anëtar i bandës së Lul Berishës, ndërsa ishte mik edhe me Emiljano Shullazin dhe Plarent Dervishaj.

Mjeti me të cilin autorët kryen krimin rezultonte i vjedhur, në Tiranë.

1- Lexo edhe: Ekzekutohet ish-anëtari i bandës së Lul Berishës

2- Lexo edhe: Kush është ‘Mond Çekiçi’, ish-anëtari i bandës së Durrësit që u ekzekutua sot

3- Lexo edhe: Mond ÇEKIÇI i ekzekutuar sot, u arrestua në shtator 2020, por u lirua se ishte me Covid-19

Pamje nga vendngjarja:

Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg
120996975_10223891354582327_3060947817851165108_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img