Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Çfarë po ndodh në Kosovë? Pas arrestimeve në Ministrinë e Bujqësisë, nisin shoqërimet edhe në disa komuna

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

39b38a3224ab2becd9d8b6c3eefa3d72

Policia e Kosovës ka nisur një aksion për arrestimin e disa zyrtarëve në Ministrinë e Bujqësisë dhe në Komunën e Istogut.

Sipas informacioneve për mediat kosovare, pritet arrestimi i 8 zyrtarëve.

Deri tani dy zyrtarë të Komunës së Istogut janë shoqëruar në Polici për intervistim.

Po ashtu katër zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë janë arrestuar sot, pas një aksioni që ka kryer Policia e Kosovës në Ministrinë e Bujqësisë.

Arrestimi i tyre lidhet me dyshimet për marrje ryshfeti në vazhdimësi për ndarje të subvencioneve.

Më shumë

spot_img
spot_img