Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Çfarë po ndodh në kampin e majtë?! Erion Veliaj, rival apo trashëgimtar i Edi Ramës ?!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Marrëdhënia mes Erjon Veliajt dhe Edi Ramës nuk është një kartë e hapur; si çdo marrëdhënie tjetër në politikë ajo ngre shumë të panjohura. Një herë Veliaj merr role vendimtare krah shefit të tij, herë tjetër merr furçën e bojatis hyrjen e pallatit pas urdhërit publik që i jep ai.

Rama nuk humbet rastin t’i tregojë se sado i madh të duket apo të bëhet, mos të harrojë kush komandon këtu.

“Ore do e lyesh shkallën ti nesër, ça Kryeministri, ato zhgarravina nuk do jenë nesër. Mos na trego se çfarë do bëjmë ne, por çfarë do bësh ti. Bojën nesër në mëngjes të vish këtu. Unë dal në 5 e 30 të mëngjesit për të shku në punë. Ti do dalësh nesër në 4 e 30 do lyesh shkallën. Ti personalisht!” iu drejtua Rama -Veliajt gjatë një vizite në shtëpinë e re të një qytetari të dëmtuar nga tërmeti i nëntorit 2019.

Po çfarë marrëdhënie fshihet pas urdhërit që të lyejë pallatin?

A po përgatit kryebashkikau terrenin për të qenë pasardhës i kryeministrit?

A ka një rivalitet të fshehtë mes Erion Veliajt dhe Edi Ramës?

(Shkrimin e plotë e gjeni në REVISTA NEWSBOMB, nga 20 shtatori 2021 në të gjitha pikat e shitjes)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img