Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Çfarë po ndodh në bregdetin e Stambollit? Mijëra peshq dhe gaforre gjenden të ngordhura

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a7c69db37f8cad45317b5fd6ac0842b scaled

Mijëra peshq dhe gaforre janë gjetur të ngordhura në bregdetin e stambollit, duke përhapur frikë dhe panik te pushuesit.

Sipas mediave të huaja, numri i madh i peshqve dhe i gaforreve të ngordhura, ngriti reagimin e banorëve, të cilët njoftuan autoritetet e vendit.

Kreu i Bujqësisë dhe Pylltarisë në Stamboll, Ahmet Yavuz Karaca, tha se një ekip shkencëtarësh ishin dërguar për të hetuar incidentin.

“Ne morëm disa nga peshqit e ngordhur dhe mblodhëm mostrat e ujit nga liqeni. Do ta informojmë publikun sapo të zbulojmë të vërtetën lidhur me rastin. Një gjë e ngjashme pati ndodhur disa muaj më parë, por kësaj radhe, shkalla e incidentit është me e lartë”, tha Karaca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img