Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Çfarë po ndodh? Dua Lipa përfundon në Gjykatë

Shkruar nga Newsbomb

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa, ka përfunduar në gjykatë dhe shkak për gjithë këtë është bërë një foto e postuar në Instagram.

Fotografi Robert Barbera e ka hedhur në gjyq Duan me pretendimin se ka shkelur të drejtën e autorit duke e postuar këtë foto pa lejen e tij.

Bëhet fjlë për një foto të shkrepur nga Reoberti në korrik të 2018, ku Dua shfaqet e veshur me të zeza duke ecur në rrugë.

 “Pa leje ose autorizim nga paditësi, i pandehuri zgjodhi, kopjoi dhe shfaqi vullnetarisht secilën nga fotografitë e mbrojtura nga e drejta e autorit të paditësit”, thuhet në padi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese