Hapësire reklamuese

Bota

Çfarë nuk u pa nga ndërrimi i viteve në Turqi, si dështuan fishekzjarret mbi Bosfor

Shkruar nga Newsbomb
Çfarë nuk u pa nga ndërrimi i viteve në Turqi, si

Në ndërrimin e viteve edhe në Turqi ishte organizuar një spektakël fishekzjarresh. Në momentin që ora do të shënonte 00:00, 1 janar 2024, fishekzjarret do të shpërthenin dhe si çdo vit tjetër do të dhurohej një pamje magjike për të gjithë qytetarët.

Por, nuk ndodhi aspak kështu dhe gjithçka shkoi si mos më keq. Nga videot që janë bërë virale në rrjetet sociale shihet se si ka dështuar lëshimi i fishekzjarreve në Stamboll pranë urës së famshme të “Bosforit”.

Siç shihet edhe nga video një numër i lartë njerëzish ishin duke pritur me telefona në duar lëshimin e fishekzjarreve.

 “Istanbul 2024 firework fail”, thuhet në videon që ka marrë mijëra shikime.

@klash146 #istanbul #istanbulfireworks #istanbulfireworks2024 #fireworks #turkey ♬ sunet original - Klash

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese