Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Çfarë nuk u dëgjua në konferencën e Tahirit, gazetari provokon për TELEFONIN e Artan SANTOS

spot_img

Lajme të ngjashëm

44f57c9286e67c47378089e5c2f4de92

Ditën e sotme Saimir Tahiri përmes një konference të papritur, pasi u shpalli ‘luftë’ të gjithëve në rrugën e tij për drejtësi, dorëzoi edhe mandatin e tij si deputet i Kuvendit në funksion të një hetimi të plotë.

Por ajo që nuk u dëgjua në kamera e s’u pa në televizor ishte momenti kur gazetari Bledi Mane, i pranishëm në konferencë, siç shkruan newsbomb.al, e ka pyetur ish ministrin e Brendshëm për një detaj që lidhet me vrasjen e bankierit Artan Santo; telefonin.

“O Saimir, po atë telefonin e Tan Santos kush e ka?” pyeti Bledi Mane por pa marrë përgjigje, transmeton newsbomb.al.

E në fakt, telefoni i Artan Santos është një mister më vete, ashtu sikurse edhe vrasja e pazbardhur e tij në mes të bllokut më 26 qershor 2014.

Telefoni që përmend gazetari ndoshta do hidhte më shumë dritë rreth ngjarjes dhe autorëve të saj.

spot_img

Më shumë

Liberale

Dita

GSH

Koha Jone

Fjala

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img