Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Çfarë ndodhi mbrëmë në qiellin e Elbasanit? Satelitët e Elon Musk vijojnë të çudisin qytetarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qielli i Elbasanit mbrëmjen e djeshme është ndriçuar nga disa objekte të panjohura, duke bërë që qytetarët t’i shihnin me habi dhe të postonin foto në rrjetet sociale.

Por objektet nuk ishin asgjë tjetër veçse satelitët e “Space X” të Elon Musk, që qarkullojnë në të gjithë bvotën me qëllimin për të krijuar një konstelacion satelitësh në pjesën e ulët të orbitës për të përmirësuar shërbimin e internetit.

Kjo ishte njësia e gjashtë e satelitëve “Starlink” e lëshuar nga Space X në hapësirë, ndërkohë që njësi të tjera pritet të lëshohen në vazhdim.

182621282 899691814210612 5581482833680501069 n 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img