Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Çfarë mendoni për 21 janarin dhe Gërdecin? Topalli: Kam qenë kundër dhunës së institucioneve atë ditë, dhe po kundër kur u vra Klodian Rasha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

491d6003a38e1ca094edbe768e808fb2

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, është pyetur nga gazetari Enton Abilekaj lidhur me qendrimin e saj për ngjarjen e 21 janarit dhe Gërdecit.

Topalli tha në “Open” se ajo ka qenë kundër dhunës së institucioneve në 21 janar, por dhe kundër dhunës gjatë protestave që u bënë pas vrasjes së Klodian Rashës.

Abilekaj: Çfarë qendrimi keni mbajtur dhe mbani tani ndaj Gërdecit dhe 21 Janarit?

Topalli: Unë them këtë, kam qenë kundër dhunës së opozitës së Edi Ramës dhe kundër dhunës pas vrasjes së të riut që u sulmua kryeministria e Edi Ramës. Ata që sulmojnë institucionet thyejnë kushtetutën dhe ligjin. Kam qenë kundër atyre që kanë djegur selinë e PS në Shkodër. Nuk ndryshoj parimet unë se ndryshojnë emrat. Nuk e kam kuptuar kurrë, 21 janari u bë për bllokun e Metës, u vranë 4 të pafajshëm. Mbas kësaj, Rama që bëri 21 janarin, hyri në qeveri me Ilir Metën. Ai është zënë me bllok në dorë dhe tani t’i kemi në qeveri ata të dy? Është e moralshme kjo? Është normale? I mbajnë njerëzit në çadër dhe pastaj bashkon qeverinë me Edi Ramën.

Më shumë

spot_img
spot_img