Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

“Çfarë kërkoni nga unë po u bëra kryeministër”, peshkatari kujton fjalën që i dha Rama 10 vite më parë: S’ka bir k*rve që e merr Portin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Durrës. Një nga peshkatarët ka kujtuar edhe oisedën e parë që ka pasur me Ramën 10 vite më parë, para si ai të bëhej kryeministër.

Qytetari thotë se i kishin kërkuar që porti të ishte i atyre dhe të kishin një kantier, teksa tha se këto premtime u mbajtën.

“Bashkë kemi bërë një pakt. Bashkë me 5-6 nga këta koleg na the po u bëra kryeministër çfarë kërkoni nga unë. Të thash personalisht, të na japësh atë port, të na bësh një kantier. Këtë duam prej teje. Ke thënë as nuk diskutohet. Fjala e parë që mbajte është porti, se na u sulën 800 qen me na e marrë.

Na the i llafe që s’ka Zot nëne dua me thënë një llaf më të pisët, “s’ka bir kurve” që t’ua marri portin edhe nuk e morën. Na e dhe. Fillove veç këtyre mbështetjen edhe për anijet. Të kërkuam 1 milion euro për peshkimin na dhe 3 milion dhe atë është ndërtimi dhe rindërimi i anijeve” tha peshkatari.

Më shumë
spot_img


spot_img