Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

“Çfarë fatkeqësie pikëlluese”, Rama me zemër të thyer për aksidentin në Kroaci: Ngushëllime vëllazërore familjeve të viktimave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për aksidentin tragjik të ndodhur në Kroaci, ku nga përmbysja e një autobusi humbën jetën 10 shqiptarë të Kosovës që po udhëtonin nga Frankfurti drejt Prishtinës, ndërkohë që më shumë se 30 të tjerë janë në spital.

Rama thotë se kjo është një fatkeqësi pikëlluese, teksa i shpreh ngushëllimet familjarëve të viktimave.

“Çfarë fatkeqësie pikëlluese lajmi nga Kroacia për humbje jetësh të vëllezërve e motrave nga Kosova. Lutem që të plagosurit rëndë t’ia dalin dhe ngushëlime vëllazërore familjeve të viktimave”, shkruan Rama.

Screenshot 6 30

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img