Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Çfarë do thonë serbët tani? Sërish shqiponja dykrenare në “Eurovision”, Gjon Muharremaj i tregon të gjithëve rrënjët e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Skena e “Eurovision” këtë vit u ndez nga dy shqiptarë. Përveç, Anxhela Peristerit, një tjetër shqiptar që përfaqësoi Zvicrën, ishte Gjon Muharremaj, i cili shkëlqeu mbrëmjen e djeshme me performancën e tij.

Një moment mjaft emocionues u shkëput gjatë momentit të vlerësimit, teksa Gjon zgjodhi një formë mjaft të veçantë për të festuar pikët që Shqipëria ja dha.

Teksa juria shqiptare votoi me 12 pikë për Gjonin ai menjëherë bëri me duar shqiponjën, duke u treguar dhe njëherë sa krenar është që është shqiptar.

Ai arriti të marrë shumicë pikësh në krye të listës me pikët e jurisë profesioniste por publiku përmbysi gjithçka duke i dhënë fitoren Italisë.

Kujtojmë se Anxhela Peristeri kur bëri shqiponjën u “maskarua” nga mediat serbe pasi e cilësuan si gjë të “turpshme” veprimin e saj, mirëpo pyesim veten kësaj here a kanë gjë për të shtuar serbët?

Më shumë

spot_img
spot_img