Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

“Çfarë do të bëhet për të mbrojtur jetën e të rinjve?”, Bora Muzhaqi bëhet “lëmsh”: Ata duhet të jenë më të ndërgjegjshëm për të drejtat e tyre…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e shtetit për Rininë dhe fëmijët, Bora Muzhaqi sot hapi inisterialin rajonal për Rininë dhe Arsimin ku pjesëmarrës ishin Ministrat e Arsimit dhe të Rinisë nga Ballkani Perëndimor.

Pas përfundimit të kësaj mbledhje ministrja ka folur edhe për gazetarët, ku ka marrë edhe pyetje.

Ajo u pyet nga gazetarja se çfarë do të bëhet për të mbrojtur jetën e të rinjve?

Gazetarja: Një vit nga vrasja e Klodian Rashës çfarë do të bëhet për të mbrojtur jetën e të rinjve?

Kur vjen puna për tu marrë me pjesën e mbrojtjes apo sigurimit të të drejtave të të rinvje është ndërgjegjësimi. Kuptimi për mënyrën si ata duhet të jenë më të ndërgjegjshëm për të drejtat e tyre por dhe institucionet në vetvete” tha Muzhaqi, duke mos e lidhur përgjigjen aspak me pyetjen.

Muzhaqi njihet për përgjigjet “jo të mira” le të themi, pasi shpesh është kapur me “gafa”, apo duke u munduar që t’i shpëtojë pyetjes së gazetarëve.

Më shumë
spot_img
spot_img