Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

“Çfarë çike”, Rama i mahnitur pas takimit me Dua Lipën: Vajzë e mençur dhe modeste si të ishte askushi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka takuar sot këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama shkruan se brenda tij Dua la gjurmë si një vazjë e mennçur e e edukuar dhe modeste si të ishte askush.

Ndër të tjera kryeministri thotë se ajo është lumturia dhe krenaria e gjithë familjes së saj të cilët nuk i kanë prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre.

“DUA LIPA që ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment, ndërsa një koment për Duan që pata kënaqësinë të njoh, unë dua ta ndaj me ju.

Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike”, shkrun Rama.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img