Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Çfarë binte jashtë hynte brenda’, punonjësit socialë në Pukë i ndërtojnë çati të re të moshuarës që jetonte vetëm dhe në lagështirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

adac40dbd3d4e698894b878cbbd40651

Një e moshuar në Gjegjan të Pukës prej kohësh jetonte e vetme në banesë, në kushte shumë të këqija.

Pjesa e sipërme e shtëpisë së saj ishte amortizuar dhe kështu çfarë binte jashtë hynte brenda në shtëpi.

144541910_1387756078227008_2672307854254193851_n.jpg

Fatmirësisht punonjësit socialë të Bashkisë Pukë i kanë ardhur në ndihmë duke i ndërtuar asaj një çati të re. Tanimë shirat dhe lagështia e madhe nuk do të përbëjnë një problem për të moshuarën, që ishte lënë në harresë.

143833047_1387756101560339_439793792199554816_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img