Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Çështja ‘Xhisiela’, Gjykata jep VENDIMIN për Rexhep Rrajën

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krujës ka dënuar me një vit shërbim prove Rexhep Rrajën, djalin e deputetit socialist Rrahman Rraja.

Vendimin për Rrajën, i cili akuzohet për dhunimin e Xhisiela Malokut dhe pse ai ka mohuar akuzat, e ka dhënë gjyqtarja Engjëllushe Tahiri, ndërkohë që Prokuroria kërkoi 1 vit burg për Rexhep Rrajën.

Rexhep Rraja u arrestua në 30 shtator pasi ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu denoncoi në media kërcënimet sipas tij nga disa eksponentë të PS për të mbyllur denoncimin e Xhisiela Malokut.

Kjo e fundit ka deklaruar se nuk është dhunuar nga Rraja, por denoncimet për dhunën e ushtruar i kishte bërë në korrik të këtij viti për shkak të xhelozisë.


Më shumë