Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Çështja ‘Xhafaj’, gazetari dhe zyrtarët e PD tek Krimet e Rënda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme pritet që gazetari Jetmir Olldashi, i cili kreu investigimin dhe audiopërgjimin mës “Dëshmitarit X” dhe vëllait të ministrit të Brendshëm, të dëshmojë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Olldashi do të dëshmojë sot në orën 10:00, në të njëjtën kohë kur janë thirrur pranë Akuzës edhe deputetët e PD, Ervin Salianji e Ankelejd Alibeaj, si dhe eksperti ligjor, Gazmend Bardhi.

Dy ditë më parë, Olldashi shpjegoi publikisht itinerarin e ndjekur gjatë një investigimi, sipas tij, mbi çështjet e trafikut të narkotikëve në Vlorë.

Mësohet se gazetarit Olldashi do t’i kërkohet edhe materiali bruto i audio-regjistrimit mes Albert Veliut dhe Agron Xhafajt.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img