Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Çështja ‘Tahiri’, Paloka: U rrëzua shtyrja e afatit të komisionit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Konferenca e Kryetarëve rrëzon kërkesën e Edi Palokës për zgjatjen punimeve të komisionit hetimor për çështjen ‘Tahiri’.

albsig

Në një prononcim për gazetarët, Paloka u shpreh se sipas mazhorancës ka kaluar afati për shtyrjen, ndërsa theksoi se do ta ribëjnë kërkesën.

“Ne do e ribëjmë kërkesën, do ngrejmë komisonin dhe kësaj pune do i shkojmë deri në fund. Edhe pse Ruçi thotë me anë të të deleguarës së radhës, Spiropali që të respektohet ligji. Nuk mundet as Rama dhe akush tjetër që të vetëdemaskohem me lidhjet që ka kjo qeveri me krimin”, tha Paloka.

I pyetur më tej nëse kjo është si rezultat i bojkotit të opozitës, Paloka u përgjigj: “Bëtë një pyetje që e përdori edhe mazhoranca, nuk e di si mund të ketë lidhje përgjegjësia ligjore me faktin jemi apo nuk jemi ne në parlament. Nëse do të kishin ardhur dokumentet dhe ne nuk do ishim marrë me to kjo do ishte përgjegjësisa jonë. Por përderisa ata nuk i janë përgjigjur kërkesave të komisionit. Ky komision ka marrë emrin Tahiri dhe merret me hetimin e lidhjeve të qeverisë duke filluar nga Rama te Taulant Blla. Se pavarësisht se fitoi ligjin për shpifjen. Megjithatë është çështje tjetër, është një varg jo vetëm Tahiri. Janë çështje që nuk janë mbyllur’, përfundoi Paloka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img