Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Çështja Shullazi, shtyhet seanca tek Krimet e Rënda, mungonin dëshmitarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot të shtyjë seancën ndaj Emiliano Shullazit.

Shkak për këtë vendim është bërë mosparaqitja e dëshmitarëve në sallën e gjyqit.

Sot pritej të dëshmonin ndaj çështjes 2 dëshmitarët Jani Zaka dhe Astrit Sinanaj.

Arsyeja pse të dy nuk janë paraqitur është se Astrit Sinanaj është nën masën e sigurisë “arrest me burg” ndërsa Jani Zaka ndodhet jashtë Shqipërisë. 

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img