Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Çështja e McGonigal, Basha reagon për herë të parë: E drejta vonon, por s’harron! Me SHBA në krah Shqipëria do të bëhet vendi i mundësive

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për çështjen e McGonigal.

Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se e drejta vonon, por nuk harron, teksa shkruan se me SHBA në krahë Shqipëria mund dhe do të bëhet vendi i mundësive për shqiptarët.

“E drejta vonon por nuk harron! Me SHBA në krah Shqipëria mund dhe do të bëhet vendi i mundësive per shqiptarët.🇦🇱🤝🇺🇸”s hkruan Basha.

Kujtojmë që ky reagim i Bashës, vjen vetëm pak minuta pas akuzës së Sali Berishës, i cili tha se Basha e ka mbyllur gojën me zinxhir për këtë çështje.

Postimi i Bashës vjen pasi më herët është thënë se McGonigal i ndikuar nga këshilltarët e afërt me Ramën, dyshohet se ka ndikuar për hetimin e Nik Muzit, i cili akuzohej për paratë rusë të PD në vitin 2017. Është i paqartë reagimi i Bashës, por duket që ka lidhje me zhvillimet në Amerikë, që kanë ndikuar dhe krijuar një zhurmë edhe në Shqipëri.

 

Më shumë