Çështja e Eduard Kaprit, KQZ vendos! Biba: E kthyem në gallatë!

Publikuar tek: aktualitet, më 14:25 05-01-2018 Çështja e Eduard Kaprit, KQZ vendos! Biba: E kthyem në gallatë!

KQZ ka vendosur miratimin e kërkesës për informacion të thelluar lidhur me kryebashkiakun e Pogradecit Eduard Kapri.

Me vetëm 2 vota kundër dhe 4 vota pro, KQZ ka miratuar kërkesën për informacion shtesë nga Prokuroria.

Edhe dy ditë më parë, KQZ kërkoi informacion shtesë për Kaprin por mesa duket gjithë informacioni nuk ka mjaftuar dhe sot është vendosur të kërkojë informacion sërish për shkakun e dëbimit nga Gjermania.

Kreu i KQZ Denar Biba e ka cilësuar të gjithën si gallatë. “U kthye në gallatë tani, lerini komentet”, tha Biba pas vendimit.

Në prokurorinë e përgjithshme Kapri deklaroi se në 1995 ishtë dënuar nga Gjermania për shkelje të rregullave të emigracionit dhe gjatë kthimit në 1998 është ndaluar në Itali ku po kalonte si transit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del në pension Osmani, zgjidhet sekretari i ri i Përgjithshëm në Gjykatën Kushtetuese (EMRI-FOTO)
Plagosen me armë zjarri 3 persona në Kamëz »
Article Logic
Execution time: 0.011926174163818
array(1) { ["section"]=> string(66) "ceshtja-e-eduard-kaprit-kqz-vendos-biba-e-kthyem-ne-gallate-105528" }