Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Çështja “Becchetti”, Gazment Bardhi publikon vendimet e arbitrazhit: Rama gënjen kur thotë se janë konfidenciale! 120 milionë eurot ia dhuroi biznesmenit italian…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gamzent Bardhi, ka publikuar vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për çështjen “Becchetti”.

Bardhi shprehet se Rama gënjen kur thotë se këto raporte janë konfidenciale dhe të papublikuara, teksa shton se me refuzimin e Komisionit Hetimor, kryeministri i dhuroi biznesmenit italian 120 milionë euro.

Postimi i Gazment Bardhit:

Edi Rama thotë paturpësisht se vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për Becchetin janë konfidenciale dhe të papublikuara askund. Si gjithmonë, gënjen! Refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve. Shikoni më poshte vendimet e arbitrazhit për çështjen “Becchetti”.

https://www.investorstatelawguide.com/…/IC-0249-01%20…

https://app.investorstatelawguide.com/…/iDCj2RpYc0M=

Edi Rama nuk ka hallin e konfidencialitetit. Ka thjesht hallin e vet personal. Ai do ta paguajë dëmin, jo shqiptarët!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img