Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Certifikohet edhe Shkodra, Kolegji Zgjedhor rrëzon PD për përsëritjen e zgjedhjeve, LSI-ja nuk shkoi fare në seancë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Shkodër nuk ka përsëritje të zgjedhjeve. Kështu ka vendosur pak më parë Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, shkruan newsbomb.al Seanca ka nisur prej paradites së sotme, ndërsa vendimi u dha vetëm pak momente më parë.

Me shumicë votash, gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor kanë rrëzuar kërkesën e PD dhe LSI për shpalljen si të pavlefshëm të rezultatit për 25 prillin dhe përsëritjen e zgjedhjeve. Në këtë mënyrë, organi më i lartë për shqyrtimin e ankesave, ka legjitimuar zgjedhjet dhe në një tjetër qark.

Ndërkohë, Lëvizja Socialiste për Integrim kishte paraqitur padinë e saj në Kolegj por sot nuk ka marrë pjesë dhe as nuk ka njoftuar për mospraninë.

Më herët, Kolegji Zgjedhor Gjyqësor ka rrëzuar edhe katër padi për qarqet Gjirokastër, Durrës, Vlorë, Tiranë. Sot, këtyre qarqeve iu bashkohet dhe ai i Shkodrës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img