Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

CEO i Pfizer me lajm të mirë: Do t’i rikhehemi normalitetit në pranverë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh nën “sundimin” e pandemisë, tha shefi ekzekutiv i Pfizer në një intervistë me Le Figaro.

“Së shpejti do të jemi në gjendje të rifillojmë jetën normale”, tha Albert Bourla për gazetën franceze.

“Ne jemi të pozicionuar mirë për të arritur në pranverë falë të gjitha mjeteve që kemi në dispozicion: testeve, vaksinave shumë efektive dhe trajtimeve që mund të merren në shtëpi”tha ai ndër të tjera.

CEO i Pfizer paralajmëroi se kjo nuk do të thotë se koronavirusi i ri do të zhduket.

“Ne kemi pasur kaq shumë surpriza që nga fillimi i pandemisë. Ne ndoshta do të duhet të jetojmë për vite me një virus që është shumë i vështirë për t’u çrrënjosur”tha ai ndër të tjera.

Më shumë


spot_img
spot_img