Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Çelja e negociatave, Bashkimi Europian: Festojmë sot me qytetarët shqiptarë dhe miqtë amerikanë në sheshin Skënderbej

Lajme të ngjashëm

Një koncert muzikor do të mbahet sot në sheshin Skënderbej në Tiranë, në kuadër të çeljes së negociatave me Bashkimin Europian si dhe 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA.

Bashkimi Europian në Tiranë fton qytetarët të jenë pjesë e këtij eventi, ku drejtues të institucioneve të BE-së dhe shteteve anëtare do të ndajnë mesazhet e tyre për popullin shqiptar.

“Fillimi zyrtar i bisedimeve të anëtarësimit javën e kaluar ishte një moment historik për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Këtë arritje në historinë shqiptare do ta festojmë sonte me qytetarët shqiptarë dhe miqtë tanë amerikanë, në sheshin Skënderbej në Tiranë.

Drejtuesit e institucioneve të BE-së dhe shteteve anëtare do të ndajnë mesazhet e tyre për popullin shqiptar. Gjithashtu, artistët që do të performojnë do të dhurojnë një natë të shkëlqyer! Shihemi atje”, thuhet në mesazhin e zyrës së BE në Tiranë.

Më shumë